Широкий выбор медицинских товаров в магазине Диамаг
ورود  \/ 
x
ثبت  \/ 
x

منو

برخی از ویدیو های آموزشی ما

با ابزار set affinity در ویندوز این کار انجام میشه

مد نویسی برای بازی مکس پین

ایجاد مراحل برای MP2 در ویرایشگر MaxED

پس از تهیه ابزار مدنویسی Max Payne 2 از طریق انجمن شهر الکترونیک کافی هست MP2 Tools رو نصب کنین. فقط قبل از نصب هم به نکات زیر حتما توجه کنین:
* قبل از نصب حتما خود بازی Max Payne 2 نصب شده باشه.
* برای نصب به بیش از ۲GB فضای خالی روی هارد نیاز دارین.
* پوشه Mods حاوی چند مد آماده Max Payne 2 هست که برای بازی از طریق اونا بعدا از روشی که خواهم گفت استفاده می کنین.
* پوشه Levels حاوی مراحل مختلفی است که اینجا توی سایت انجمن روی اونا کار می کنیم
* شاخه Misc (متفرقه) حاوی فایل های کمکی مختلفی مثل عناصر از پیش ساخته شده هست.

پس از نصب ابزار Max Payne 2 باید فایل هایی در آدرس داده شده مثل “C:\MaxPayne2Dev” کپی شده باشن.علاوه بر این یک نسخه جدید از بازی (علاوه بر اونی که خودتون قبلا روی سیستم نصب کردین و باهاش بازی می کردین) در پوشه “C:\MaxPayne2Dev\Game”وجود داره.
اگر شما بازی اصلی و نسخه موجود در پوشه ابزار (C:\MaxPayne2Dev\Game) رو با هم مقایسه کنین فایل های RAS که مخلوطی از همه اشیا بازی (صدا ها – تصاویر – مدل ها – بافت ها – جلوه های ویژه – کدبازی – زیر نویس ها – انیمیشن ها) هستن محتویاتشون استخراج شده و بعد توی پوشه ای با نام “data” ریخته شده.حالا اگر فایل “Max Payne2 Developer” رو از روی Desktop اجرا کنین تفاوت هایی رو احساس میکنین (مثلا فیلم اول بازی پخش نمیشه و بازی هم تمام صفحه اجرا نمیشه و گزینه هایی هم به منوی اول بازی اضافه شدن).
پس از امتحان این چیزایی که بهتون گفتم برنامه maxED2 رو از منوی start و بعد All Programs و بعد Max Payne 2 Tools اجرا کنین.
برنامه رو اجرا کردین آره؟ اگه همه چیز درست باشه پس باید قاعدتا پیغام “Database loaded” رو پایین برنامه بهتون نشون بده و البته error هم ابتدای اجرا شدن اصلا نداشته باشیم.
خوب از منوی File دستور Open رو اجرا کنین و برین سراغ پوشه Levels از پوشه نصب ابزار Max Payne 2 (که به این آدرس بود C:\MaxPayne2Dev ) و بعدش فایل “Example Level.LV2″ رو باز کنین.حالا از منوی File دستور Export رو اجرا کنین. حالا مکان ذخیره رو ازتون میپرسه.آدرس مکان ذخیره مراحلی که خودتون میسازین همیشه اینجاست C:\MaxPayne2Dev\Game\Data\Database\Levels\Work مرحله رو با نام “ExampleLevel.LDB” ذخیره کنین.

این مرحله قبلا ساخته شده بود فقط ما کاری که کردیم این بود که به بازی اضافش کردیم.خوب حالا واسه اینکه مرحله رو ببینیم باید فایل MaxPayne2 Developer موجود توی Desktop رو اجرا کنین بعدش که بازی لود شد توی منوی اصلی بازی گزینه Start Example Level رو با موس کلیک کنین.اگر همه چیز رو درست انجام داده باشین بعد از چند ثانیه مرحله لود شده و می تونین ببینین(یک مرحله کوچک هست که از قبل طراحیش کردن.بعدا میگم چطور خودمتن هم طراحی کنیم و مثل اینجا به بازی اضافش کنین)

maxED بر مبنای مدها طراحی شده.در هر مد(Mode) شما می تونین عملیات مخصوص به اون رو انجام بدین پس مهمترین کار انتخاب مد مناسب هست.پوینتر موس مد انتخاب شده رو نشونتون میده.برای انتخاب هر مد می تونین از کلیدهای تابعی روی صفحه کلید استفاده کنین. این مدها به صورت زیر هستن:
F3: مد ساخت دیوارها
F4: ویرایش و دستکاری چند ضلعی ها
F5: دستکاری و ویرایش شکلها
F6: دستکاری و ویرایش نقش ها
F7:ساخت دروازه ها یا همون Portal
F12: دستکاری و ویرایش شبکه ها

از کلید Space میتونین برای رفتن به مد دوربین استفاده کنین.در این مد از زوایای مختلف می تونین مرحله رو بررسی کنین.با زدن دوباره کلید Space میشه از این مد خارج شد.
ابتدا مد دوربین رو امتحان می کنیم.Space رو بزنین تا واردش بشیم.کنار پوینتر موس علامت دوربین میاد این یعنی توی مد دوربین هستیم.با نگه داشتن کلید سمت چپ و حرکت موس میتونین به هر طرف بچرخین.با نگه داشتن کلید سمت راست و حرکت موس می تونین به جلو و عقب حرکت کنین.
کلید سمت چپ + Ctrl = حول یک نقطه میتونین بچرخین
برای بازگرداندن مکان دوربین به جای اول به مد F12 رفته کلید وسط موس رو فشار بدین و از منوی باز شده Reset Camera رو انتخاب کنین.

اولین قدم برای ایجاد هر مرحله ساخت محیطه اونه.همیشه قبل از ساخت طرحی از یک محیط حتما مرحله را روی کاغذ قبلش بکشین.اینجا فرض کنین محیط شامل دو اتاق کوچولوهه که توسط یک راهرو به هم وصل شده.
۱- با زدن F3 وارد مد ساخت دیوارها بشین.پوینتر موس نشون میده که وارد این مد شدیم.

 

۲- مطمئن بشین شبکه بندی محیط یک متری هست.
اندازه شبکه در بخش بالای راست پنجره اصلی برنامه وجود داره.اندازه شبکه رو می تونین با کلیدهای – و + کم و زیاد کنین.
۳- روی نقطه تقاطع خطوط در شبکه که کلیک کنین می تونین رئوس رو بسازین.

میتونین با جا به جایی بین مد F3 و مد دوربین روی محیط حرکت کنین.
برای لغو ساخت می تونین از کلید ESC‌ استفاده کنین.
برای لغو ساخت آخرین راس هم از کلید Delete
4- طول خطوط ایجاد شده در گوشه پایین سمت چپ وجود داره.
اولین طول رو ۸ متر در نظر بگیرین.
۵- مطابق شکل ساختن رو ادامه بدین.(توجه کنین هر شبکه یک متره ها!)

 

۶- بعد از کلیک روی آخرین راس راست کلیک کنین تا مش سه بعدی ایجاد بشه.